Serigrafi Baskı Nedir?

Serigrafi baskı, hazır tasarım örneğinin şablon yardımıyla çeşitli teknikler kullanarak düz yüzeye aktarılma işlemidir. Baskı yüzeyi kağıt, kumaş olabileceği gibi cam, metal, plastik hatta ahşap olabilmektedir. Serigrafi baskı yapabilmek için mürekkep, silecek ve örgü elek gibi destek elemanları kullanılmaktadır.

Altunbaş Reklam olarak serigrafi baskı yöntemiyle metal, ahşap, plastik, cam gibi bütün cisimler üzerine istenilen her türlü baskıyı gerçekleştirmekteyiz. Metal etiket, plastik etiket gibi etiket türlerini serigrafi baskı ile üretmekteyiz.  Kısacası serigrafi baskı alanında ihtiyaç duyduğunuz tüm hizmeti firmamız bünyesinde vermekteyiz.

Serigrafi Baskı Nerede Kullanılır?

Reklamcılık alanında kullanılan ve marka değerini korumaktan çok tüketicilerin benimsemesini sağlamak amacı ile kullanılan serigrafi baskının en çok kullanıldığı sektör  tekstil sektörüdür. Bunun dışında hediyelik eşya, tabela, isimlik gibi pek çok alanda da serigrafi baskı kullanılmaktadır. Serigrafi Baskı Etiket, ısıya dayanıklı olduğu için mutfak aletlerinde de sıklıkla tercih edilir. Cam ürünler üzerindeki baskılar bu baskı yöntemiyle oluşturulur. Ayrıca plastiklere, seramiğe, alüminyum ve metale de baskı yapılabilir. Ürün çeşitliliği fazla olduğu gibi boya çeşitliliği de fazladır. Bir çeşit baskı yapılırken bile çeşitli renklerden boyalar kullanılabilir.